Facebook PixelCode

«Опілля»: історія найдавнішої пивоварні Тернополя, що працює для Вас


Чи знаєте Ви, як смакує справжнє пиво?

У будь-якому разі Вам неодмінно варто скуштувати продукцію "Опілля"- напої, які ми варимо з натуральної високоякісної та екологічно чистої сировини за оригінальними столітніми рецептами. Варимо за відродженими традиціями українського пивоваріння, бо цінуємо справжнє.

1851
гортай вниз
1851
1851

Заснування та перші роки роботи пивоварні

Історія пивоварні "Опілля" починається в ХІХ столітті з моменту заснування у 1851 році. Тоді її власником був Самсон Гольдберг, а згодом - дочка Амалія Гольдберг, ім’я якої стало одним із основних елементів на етикетці пива цієї броварні. Це була перша в Тернополі велика пивоварня з паровою машиною та єдина, яка функціонує відтоді і дотепер. Розташована була в районі Тернополя з назвою «Провалиха» - це між центром міста і Білою. У цій броварні можна було придбати найдешевше в Тернополі пиво та повернути спорожнілі пляшки для повторного використання. Саме тому пивоварня стала одним із найпопулярніших місць Тернополя.

1906
1906

Коли інші п’ять пивоварень міста були невеликими та обслуговували кілька, а іноді й взагалі тільки одну корчму, пиво з цієї броварні наливали у 19-ти рестораціях та в численних кнайпах Тернополя - гастрономічних закладах, де подавали насамперед спиртні напої.

1913
1913

Розвиток броварні у ХХ столітті

Наступним власником броварні на початку ХХ століття стає Юліум Боар. Він спершу взяв в оренду пивоварню, а в 1913 році повністю викупив її в Амалії Гольдберг. Відтоді броварня починає виробництво сортів пива Bock (переважно темне), Marzen (березневе) i Lezak. Частина цього пива йшла на експорт до Європи.

1931
1931

Перша світова війна не стала на заваді розвитку пивоварні. Якщо у 1925 році тут працювали п’ять робітників, то у 1932 - вже сім. У 1931-1932 роках змінились власники броварні. Ними стали Лезар Кірхнер та Марек Блюмендфельд. За їх правління вперше зварили 68 декалітрів пива за рік.

1944
1944

Після приєднання земель Західної України до СРСР у 1939 році підприємство було націоналізоване. Назва змінюється на "Тернопільський пивзавод №1". На відміну від значної частини Тернополя, в ході боїв Другої світової війни підприємство практично не постраждало і в 1944 році вперше досягло потужності 100 тисяч декалітрів пива на рік. Завод входить до Тернопільського пивоб’єднання Мінхарчопрому УРСР. Майже все пиво до середини ХХ століття тут готувалося, бродило і зберігалося у дерев’яних бочках. До 50-х років процеси охолодження пива, миття тари, розлив та транспортування готової продукції на заводі виконували вручну. Упродовж 1950-1958 років на підприємстві провели масштабну реконструкцію. Дерев'яні чани і куфи замінили на сучасні на той час металічні чани і танки, впровадили охолодження пива за допомогою штучного холоду, відділення варіння і сушку солоду перевели на газове паливо, ряд процесів у цеху пляшкового розливу механізували. Це значно покращило санітарні умови заводу, якість продукції та умови праці робітників. Потужність зростає до 350 тисяч декалітрів пива на рік.

1960
1960

Лінія розливу в скляну пляшку з'явилася наприкінці 60-х років разом із добудованим під час другого етапу реконструкції заводу лагерним відділенням. Потужність "Тернопільського пивзаводу №1" зросла втричі. Після ще одного проведеного в 1970-1972 роках етапу реконструкції виробництво пива у 1983-му сягнуло позначки у майже мільйон декалітрів за рік.

1990
1990

Як і більшість підприємств, у часи скрутної ситуації в Україні в 90-х роках ХХ століття пивзавод зазнав економічних втрат. Це відображалось як на об‘ємах реалізації, так і на виробництві: скоротився асортимент продукції, суттєво впав обсяг продажу. Пивзавод функціонує у формі орендного підприємства, що створює додаткові труднощі. Врешті керівництво заводу прийняло рішення приватизувати підприємство та змінити форму власності на відкрите акціонерне товариство.

2011

Прихід нової команди управлінців

У 2011 році на завод приходить нова команда управлінців, серед яких був і теперішній почесний голова корпорації «Опілля» Ярослав Джоджик. Це заклало початок нового етапу в історії пивоварні.

Основою стратегії відродження «Опілля» стало відновлення майже втраченої в Україні на той час технології варіння справжнього пива за давніми українськими традиціями. У своїй новій стратегії «Опілля» опирається на українських фахівців, використання натуральної сировини та українські традиції пивоваріння.

2011

Завдяки інвесторам відбулась модернізація та автоматизація заводу. Введено в експлуатацію нову варницю зі значно більшою потужністю та автоматизовану систему миття варильного обладнання. Розпочалися роботи із запуску нових підвалів для бродіння та доброджування. Проведено реконструкцію холодильного обладнання, внаслідок чого підприємство повністю відмовилося від систем аміачного охолодження.

2012
2012

Більш того, протягом січня-травня 2011 року вдалося майже у два рази збільшити об’єми основного виробництва. Окрім традиційних сортів пива, з’явився квас, отриманий за допомогою натурального бродіння. Пивоварня «Опілля» відновила випуск відомих сортів пива “Жигулівське” та “Княже”.

З 2012 року виробництво корпорації «Опілля» щороку зростає на 50 %. Продукція компанії з’являється на ринках Одеської, Дніпропетровської, Херсонської областей. Суттєво розширено збут у Львівській, Вінницькій, Житомирській та Волинській областях. «Опілля» стає найбільшим платником податків Тернопільщини.

2012
2013

Новий етап модернізації

У 2013 році стартував черговий етап модернізації виробничих потужностей.

  • Запущено варильне відділення потужністю 2,2 тис.гкл/добу. Запрацювала лінія розливу у скляну пляшку потужністю 24 тис. 0,5 л. пляшок на годину, ПЕТ лінія потужністю 9 тис 1 л пляшок на годину. Загальна потужність КЕГ ліній збільшена до 180 кег/год.
  • Збудовано понад 24 тис.гкл. лагерних підвалів, 17,5 тис.гкл. потужностей основного бродіння, запущено силосне господарство потужністю 300 м.куб., фільтраційне відділення продуктивністю до 300 гкл/год, дріжджове відділення та відділення чистої культури дріжджів, комплекс підготовки води загальною потужністю 400 гкл/год.
  • Загалом збудовано біля 10 тис. м2 виробничих потужностей, адміністративний корпус площею понад 1,2 тис. м2. Загальна потужність підприємства від початку модернізації зросла у 5 разів. Темпи розбудови складають біля 1,5 тис. м2 виробничних потужностей на рік, до 3 тис. м. трубопроводів та біля 1,5 тис. м3 нових ємностей щороку.

2016
2016

У 2016-2018 роках на тлі тривалого падіння ринку пива в Україні «Опілля» - одне з небагатьох підприємств, яке розвивалося і показувало позитивну динаміку росту.

  • 2017 — Тернопільський бренд потрапив до списку ТОП-100 найдорожчих брендів України, посівши 88 позицію.
  • За оцінками експертів MPP Consulting та журналу «Новое время», вартість бренду «Опілля» склала $ 6,2 млн.
  • «Опілля» стало одним із найбільш перспективних гравців у пивобезалкогольній галузі.
2021
2021

Сучасні 2020 - 2021-й рік на пивоварні:

  • Збудовано та розпочато роботу у нових адміністративних та виробничих приміщеннях.
  • Запущено нове автоматизоване дріжджове відділення, побудовано 9-лагерний підвал, змонтована сучасна зернопідготовка та млин вологого дробіння, модернізовано трансформаторні підстанції.

Основою стратегії «Опілля» як зараз, так і в майбутньому є і буде збереження технологій та українських традицій варіння справжнього пива

Сьогодні «Опілля» - це більше десяти унікальних сортів справжнього пива. Це традиційний смак напою, який ми виготовили за оригінальними рецептами з натуральної високоякісної та екологічно чистої сировини Поділля.

18+
Вам вже виповнилось 18 років?
НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я