«Разом з «Опіллям» прославляємо Тернопіль та Україну», - віце-чемпіон світу з пауерліфтингу Євген Филима

31 Липня 2019

Спортсмен з Тернополя віце-чемпіон світу з пауерліфтингу Євген Филима гідно представляє нашу область на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. У свої 29 років Євген знає, чого прагне. Про захоплення пауерліфтингом та про всі ризики цього виду спорту, який став для нього способом життя, - в інтерв’ю з Євгеном Филимою.

- Скільки займаєтесь пауерліфтингом і чому саме цей вид спорту обрали?
- Пауерліфтингом я займаюсь уже три роки, за цей час вдалося виконати норматив майстра спорту і отримати спочатку срібло у чемпіонаті України, а на Відкритому чемпіонаті України з пауерліфтингу та окремих дисциплін у Луцьку – золото. Також у цьому місті відбувся 29-тий чемпіонат Світу з пауерліфтингу у відповідності до правил ВПА. На цих змаганнях я посів почесне друге місце і отримав титул віце-чемпіона світу в жимі штанги лежачи у своїй ваговій категорії до 100 кілограмів (вікова категорія Оpen), а також став третім в абсолютному заліку.

До цього досить на високому рівні займався футболом. Але певні обмеження, які я отримав у цьому виді спорту завадили мені бути професійним футболістом. Просто так грати у футбол я не міг, тож почав займатись пауерліфтингом і не пошкодував. Адже є вже результати.

- По завершенні змагань тренуєтесь так саме посилено?
- Тренування тривають, але вже не в такому темпі, як раніше. Позаду – півроку виснажливої підготовки, тож я вирішив взяти невеликий тайм-аут, на деякий час перейти на інші види тренувань і відновити сили.

- Чи кожен чоловік зможе займатися таким видом спорту?
- Передусім потрібно бути готовим до складної роботи над собою. Себе необхідно готувати і налаштовувати не лише фізично, а й морально. А результат не може бути миттєвим. Для цього потрібен час. Що стосується фізіології і біомеханіки тіла – пауерліфтингом може займатись практично кожен чоловік, який не має проблем з опорно-руховим апаратом чи обмежень через стан здоров’я.

- Які максимальні завдання ставите перед собою?
- Перше завдання – виконати нормативи, відпрацювати з вагою на чемпіонаті. А в подальшому – можливо, поставити новий рекорд. Але, усвідомлюю, що це складна і довга дорога. Будемо старатися.Тренуюся 4 рази в тиждень, є спеціально розроблена для цього програма, де враховано фізіологічні можливості, відкореговано комплекс вправ. Працюю з великими вагами, щоб організм, м’язи звикли до навантаження.

- Чи підтримують рідні ваше захоплення цим видом спорту?
- Підтримують, звичайно, але з настороженістю. Оскільки працюю з великими вагами, це дещо травмонебезпечно. Тому техніка виконання має бути близькою до ідеалу, щоб не нашкодити собі, в першу чергу. Ризики нас спіткають на кожному кроці не лише в спорті, а й у повсякденному житті. Тому це мене не зупиняє. Адже є підтримка і з боку тренера – майстра спорту міжнародного класу Сергія Верещака. Це людина, яка близько 30 років у цьому спорті, дуже багато знає і радо ділиться цим досвідом та власним прикладом показує, як, незважаючи на будь-які труднощі, досягти максимального результату.

Також я вдячний за підтримку торговій марці «Опілля» за підготовку до стартів. Адже ми співпрацюємо вже не перший рік. Разом з «Опіллям» прославляємо Тернопіль, щоб про нього більше дізнались не лише в Україні, а й у світі. Завдяки таким спонсорам молоді спортсмени мають можливість досягати нових цілей.

Довідка. Пауерліфтинг або паверліфтинг (англ. powerlifting: power — сила, і lift — підіймати) — силовий вид спорту, в якому підіймають штангу. Пауерліфтинг також називають силовим триборством. Це пов'язано з тим, що як змагальні дисципліни до нього входять три вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві і тяга штанги, які в сумі і визначають кваліфікацію спортсмена. У пауерліфтингу, на відміну від бодібілдингу, важливі силові показники, а не краса тіла.

«Разом із Опіллям прославляємо Тернопіль та Україну» «Разом із Опіллям прославляємо Тернопіль та Україну» «Разом із Опіллям прославляємо Тернопіль та Україну» «Разом із Опіллям прославляємо Тернопіль та Україну» «Разом із Опіллям прославляємо Тернопіль та Україну» «Разом із Опіллям прославляємо Тернопіль та Україну»

Джерело tenews.org.ua