Facebook PixelCode

Київські інтелектуали “шукали музу” за пивом з Іваном Франком

Іван Франко був не лише поетом та літератором. Він любив простий люд, просту їжу та напої і прищеплював цю любов інтелігенції.
Київські інтелектуали “шукали музу” за пивом з Іваном Франком

27 серпня 1856 року народився видатний український літератор, митець, громадський діяч, філософ, перекладач, енциклопедист Іван Якович Франко. Славу справжнього корифея, якого цінували та поважали сучасники, Іван Франко здобув ще за життя. Його твори, написані українською, польською, німецькою, російською, болгарською та чеською мовою за приблизними підрахунками налічують понад 100 томів. За життя Каменяра вийшло 220 видань окремими брошурами і книгами. Франко був одним з перших українських письменників, що заробляв на життя літературною творчістю.

Франко залишив за собою велику наукову спадщину у галузях філософії, літератури, економіки, мовознавства, етнографії, історії, сходознавства та психології. Письменник вів активну громадську діяльність. Був засновником кількох українських політичних організацій і долучився навіть до розвитку руху за права жінок, що в часи життя Франка демонструвало революційні погляди.

А ще Іван Франко був людиною, котра була “своєю” і у високоосвіченому інтелектуальному товаристві і серед простого народу. Разом з тим Франко не надто любив світське товариство, зате знаходив розраду у розмовах з простими людьми. Любив просту їжу. Зранку споживав випічку з кавою. На полудень обирав квашені овочі, легкий суп з грибами. Під настрій Іван Франко любив випити пива. Подейкують, що київські інтелектуали обов’язково шукали зустрічі з Франком, щоб “зловити музу”. Такі зустрічі відбувалися переважно за добрим пивом. Щоправда, Каменяр завжди знав міру у споживанні алкоголю. Ніхто з сучасників не бачив його п’яним, хіба трохи веселим.

Сьогодні Іван Франко одна з найшанованіших українцями історичних постатей. На честь поетам названо обласний центр Івано-Франківськ та область. В Україні встановлено сотні пам’ятників і погрудь присвячених Франкові. На честь митця названо астероїд 2428 Каменяр. У 60-х роках минулого століття збудовано океанський лайнер названий на честь Івана Франка. Пізніше весь клас цих пасажирських кораблів названо на честь українського митця. Портрет Івана Франка знаходиться на 20-ти гривневій купюрі, а в рідному селі Нагуєвичах, де народився Каменяр, наприкінці липня щороку відбувається музично-мистецький фестиваль “Франко-Фест”, що дав дорогу в життя багатьом сучасним українським гуртам.

Назад до блогу
Київські інтелектуали “шукали музу” за пивом з Іваном Франком

Інші статті

16.12.2024
«Опілля» здобуло впевнену перемогу у конкурсі «Народний бренд-2024»
Найкраще пиво — «Опілля». У цьому впевнені мешканці Тернополя, які знову визнали продукцію броварні переможцем конкурсу
У Тернополі відбувся особливий благодійний захід, який підтримало «Опілля»
Збір на побудову соціально-психологічного ретрит-центру у Карпатах для постраждалих від війни родин — таку мету мав UNITY Art Weekend від Міжнародного благодійного фонду «Мрійники UA». Партн...
15.11.2024
Справжній смак свята вже чекає на Вас: «Опілля» зварило спеціальне пиво
Поява в крамницях «Опілля Різдвяного» вже стала справжньою ознакою наближення зимових свят, бо лише в цей час тернопільські броварі варять спеціальну лімітовану серію цього оригінального нап...
18+
Вам вже виповнилось 18 років?
НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я