Facebook PixelCode

«Опілля» допомогло: Новий альбом Ірини Музики з Тернополя — «світла смуга» лаунжу під час карантину

Ніжний та чуттєвий альбом «Біле перо» у рамках власного сольного проекту випустила співачка Ірина Музика. Про те, що новий творчий здобуток наповнений високоякісною українською лаунж музикою можна здогадатися вже з його назви. Здається, сам Бог велів, щоб у час коронавірусної пандемії ці легкі та розслаблюючі сингли наповнювали позитивною енергією не надто радісне сьогодення.
«Опілля» допомогло: Новий альбом Ірини Музики з Тернополя — «світла смуга» лаунжу під час карантину
«Двічі ми з командою намагалися влаштувати публічну презентацію альбому, проте обидва рази заходи довелося скасовувати через посилення карантинних обмежень», — розповідає Ірина Музика.

Врешті-решт напередодні свята Миколая Чудотворця співачка особисто повідомила про появу «Білого пера» у соцмережі. За словами Ірини Музики, альбом з’явився доволі неочікувано. Тому, мабуть, і з представленням творчого здобутку вийшла певна «імпровізація».

Перший сингл «Білого пера» несподівано народився кілька років тому. Колега Оксана Пекун запросила Ірину Музику до участі в передачі «Фольк-music», запропонувавши їй виконати на столичній сцені народну пісню «Чи я пливла». Чоловік Іри, теж музикант Сергій Степанів, з яким вони разом творять мистецьке життя гурту «Фіра», взявся за аранжування, обробку твору. Переспів вдався дуже гарний, спокійний.

«Так тобі пасує це виконання», — зауважив дружині Сергій.

Відтак подружжя зняло кліп на пісню. Відеоробота вражала видовищністю, аж друзі та знайомі допитувалися, у якій країні музиканти відшукали таку красу. Насправді ж зйомки відбувалися у місцевому кар’єрі. Так саме твір «Чи я пливла» неочікувано поклав початок новому витку авторського проекту співачки під назвою IRYNА MÜZИKA.

Згодом ніжних, «повітряних» лаунжових пісень у репертуарі Ірини Музики примножувалося. Співачка раптом задумалася про альбом у цьому стилі. До його створення долучилася команда однодумців. Над аранжуванням, бек-вокалом і клавішними партіями чаклував Сергій Степанів. Музично наповнили «Біле перо» і Віталій Шостак (гітара), Костянтин Тараненко (гітара), Володимир Каськів (сопілка). Тексти написали Остап Барановський, Назар Видиш і Юрій Вітяк. Попри деяке хвилювання дебютувала у новому амплуа авторки слів до однієї з пісень і сама Ірина Музика.

Над «невагомим» дизайном обкладинки альбому працювали Володимир Триняк та Євгенія Шевченко. До слова, Женя — художниця, яка створює неймовірні принти на одязі, прикликала музу до цієї роботи, прослуховуючи саме пісню «Біле перо». Вона прагнула, щоби атмосфера альбому відчувалася вже тоді, коли тільки-но візьмеш його у руки — і їй це вдалося.

З тиражуванням «Білого пера» Ірині Музиці посприяла корпорація «Опілля». Співачка щиро вдячна давнім друзям за підтримку у реалізації творчих задумів. Утім сингли альбому доступні не тільки на дисках. Їх уже невдовзі можна буде прослухати на популярних музичних платформах.

А ось в успіхові «Білого пера» серед меломанів можна не сумніватися вже зараз. Музиканти не могли миритися з тривалим карантином і час від часу ділилися деякими синглами у мережі. Частина з них потрапила в ротацію на Radio Relax і вже здобула популярність.

«Дуже приємно, коли радіослухачі потім знаходять мої роботи в мережі, на YouTube каналі. У коментарях часто захоплюються душевністю та натхненністю українського лаунжу, зокрема сингли припадають до вподоби і російськомовним людям. Такі відгуки, віддача від аудиторії не можуть не тішити», — ділиться емоціями Ірина Музика.

До слова, «Біле перо» став другим дітищем авторського проекту співачки. Він, як і дебютний альбом — збірка колядок «Йде Різдво» — вмістив 12 композицій. Тож, очевидно, можемо сподіватися на зародження нової творчої традиції від співачки: взимку разом із друзями-музикантами тішити поціновувачів української музики новими пісенними збірками.

Мар’яна Бобрівець.

Фото з архіву Ірини Музики.

Назад до блогу
«Опілля» допомогло: Новий альбом Ірини Музики з Тернополя — «світла смуга» лаунжу під час карантину

Інші статті

26.02.2024
«Опілля» взяло участь у найбільшій світовій виставці Gulfood-2024
За майже 30 років Gulfood стала передовим місцем зустрічі представників світової харчової промисловості. Тут більше 5,5 тисяч учасників із понад 120 країн експонують свою продукцію, обладнан...
23.02.2024
ФК «Опілля» здобув найвищий результат в історії команди і вже прагне його покращити
Створений під егідою пивоварні «Опілля» однойменний футбольний клуб виборов срібло Тернопільської районної Першої футзальної ліги. Це найвищ...
23.02.2024
Встигніть насолодитись "Різдвяним" від «Опілля» — наступного сезону чекати майже рік
Зима завершується, а з нею закінчується й уже невід’ємний її атрибут — пиво "Різдвяне". Допоки воно ще є на полицях крамниць, варто встигнути насолодитись, бо до наступного разу че...
18+
Вам вже виповнилось 18 років?
НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я