Facebook PixelCode

“Біле пиво” — виняток із “Закону про чистоту” і особливий літній смак

Опілля “Біле” належить до стилю пшеничного нефільтрованого світлого пива. Цей тип пива був одним з небагатьох винятків різних версій “закону про чистоту” і вважається легким та традиційно “літнім”.
“Біле пиво” — виняток із “Закону про чистоту” і особливий літній смак
Опілля “Біле” належить до стилю пшеничного нефільтрованого світлого пива. Цей тип пива був одним з небагатьох винятків різних версій “закону про чистоту” і вважається легким та традиційно “літнім”.

До певного часу — технологія виготовлення цього стилю пива була чи не єдиним винятком у німецькому законі “про чистоту”. Адже відомо, що для приготування пива згідно різних варіацій цього німецького закону покликаного берегти “чистоту пива” дозволялося використовувати лише воду, ячмінь і хміль. Про дріжджі не згадували, бо їх на той момент ще не відкрили.

Понад три століття лише баварська королівська родина мала виняткове право варити пиво з додаванням пшениці і поступилася цим правом лише наприкінці XIX століття, коли дозволила виготовляти його приватним виробникам. Сьогодні, за різними даними близько чверті пива, яке виготовляється у найбільш “пивному регіоні” Німеччини, Баварії, припадає саме на пшеничне біле пиво. Популярним біле пиво було також у Бельгії, де пивовари, на відміну від Німеччини, любили експериментувати, додаючи до пива різні трави, фрукти. Популярними тут також є сорти з додаванням пшениці, які варять практично у кожному регіоні.

Сам процес підготовки цього стилю пива до споживання вимагає особливої уваги. Рекомендується добре ополіскувати келих перед тим, як в нього потрапить біле пиво. Варто уникати переохолодження цього типу пива. Ідеальна температура для того, щоб відчути усі смакові переливи складає 7-9°C.

Білими бувають, як елі, так і лагери. Білі лагери, до яких належить Опілля “Біле”, варять практично у всіх країнах Європи. Хоча найбільша частка припадає все ж таки на бельгійських і чеських пивоварів. Вони відзначаються легкістю і невисокою часткою алкоголю (3,5-4 %). За смаковими якостями Опілля Біле більше подібне до бельгійських стилів пива.

Цей стиль пива подається переважно до легких закусок та ніжних сирів. Через свою м’якість і легкість популярний серед жінок та молоді. Цим пивом насолоджуються відпочиваючи після роботи, коли всі турботи позаду, або під час спокійних зустрічей з друзями.
Назад до блогу
“Біле пиво” — виняток із “Закону про чистоту” і особливий літній смак

Інші статті

31.01.2023
ТМ «Опілля» підтримала проведення чемпіонату Тернопільської області з футзалу у віковій категорії 60+
Наприкінці січня відбувся чемпіонат Тернопільської області з футзалу 2023 року у віковій категорії 60+. У змаганнях взяли участь п’ять колективів....
02.01.2023
«Опілля»: нехай наступний 2023 рік буде переможним!
Різдвяна зірка сходить для тих, хто попри труднощі таки долає шлях до світлої мети. «Опілля» знає цей шлях і впевнено іде ним разом із Вами з року в рік. 2022-ий – чи не найважчий рік для ко...
Корпорація Опілля виборола нагороду одразу у двох номінаціях конкурсу "Народний бренд"
Найкращими пивом і квасом 2022 року у Тернополі вважають пиво і квас ТМ «Опілля». Це засвідчили результати голосування тернополян в організованому RIA Media щорічному конкурсі «Народний брен...
18+
Вам вже виповнилось 18 років?
НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я