У багатьох “пивних” країнах таких, як Данія, вважається, що пиво краще ніж вино підкреслює смак страви, з якою споживається. Між тим варто пам’ятати, що пиво не повинно перебивати смак їжі, інакше ризикуєте не отримати від неї бажаної насолоди. Тож, якщо є бажання здивувати, можна завжди спробувати додати пиво не лише, як напій, але й як інгредієнт основної страви чи цікавого соусу до неї.
- Найбільш поширеними стравами на пиві є різні види тушкованого м’яса та овочів. Спочатку м’ясо, як правило свинину, відварюють разом з овочами 2-3 години. Найчастіше користуються цибулею та морквою. Хоча тут набір обмежується особистими смаками і порою року. Влітку до страви можуть додаватися більше літніх овочів таких, як болгарський перець. Після готовності, м’ясо та овочі перекладають у казанок, заливаються темним пивом і тушать протягом 10-ти хвилин на невеликому вогні, щоб рідина не кипіла. Таким чином м’ясо отримає легкий присмак хмелевої гіркоти. З продукції “Опілля” найкраще для тушкування підійдуть “Княже” і “Портер”.
- Рибні страви на пиві також особливо смачні. Рибу відварюють у підсоленій воді. Одну столову ложку муки обсмажують у вершковому маслі, до якої додають трохи рибного відвару і близько 400 мілілітрів світлого пива, наприклад “Корифею” чи “Жигулівського”. Суміш потрібно прокип’ятити приправити лимонним соком і подати до риби.
- Солодкий пивний соус до салатів готується на основі світлого пива сортів “Корифей”, “Живе”, “Жигулівське”. Для приготування знадобиться близько 400 мілілітрів пива 4 столових ложки “коричневого цукру”, трохи ванільного цукру, один лимон або лайм. Пиво ставиться на маленький вогонь і поступово нагрівається до кипіння. Додається цукор і постійно помішується аж поки не буде досягнуто консистенції схожої на рідкий мед. Після того, як суміш закипить, додається трошки ванільного соусу і вичавлюється лимон або лайм.
- Пивний суп з чебрецем за легендою народився в Іспанії, коли зустрілося кілька голодних паломників-пілігримів. У кожного з них було по одному продукту: пиво, хліб, сало, цибулина. Довкола ріс чебрець. З цих нескладних складових вони і зварили свій суп. Для приготування чотирьох порцій страви знадобиться пляшка пива “Княже” або “Портер”. Сало потрібно трохи підсмажити і забрати. На вершковому маслі, або на салі підсмажити цибулю до прозорого вигляду і додати до неї кілька грам чебрецю. У казанку з товстими стінками обсмажуються шматочки житнього хліба на вершковому маслі. До них додається 400 мілілітрів темного пива і трохи води або курячого бульйону. Проварити близько 10 хвилин на невеликому вогні і збити блендером до однорідної маси. Тоді до страви додається підготовлена раніше цибуля і сало. При бажанні у кожну тарілку можна додати трохи твердого тертого сиру.
Загалом же кулінари закликають експериментувати, враховуючи власні смакові відчуття. Адже у всіх у нас різні смаки. Алкоголь під час приготування страв з пивом майже весь вивітрюється, залишаючи у стравах присмак легкої “пивної родзинки”, котра додасть кожному нові смакові відчуття.
Назад до блогу