Facebook PixelCode

Що таке справжній квас, і як його відрізнити від «квасового напою»?

Спекотного літнього дня так приємно освіжитися стаканом прохолодного квасу. Тож попит на цей традиційний український напій в найтеплішу пору року неухильно зростає.
Що таке справжній квас, і як його відрізнити від «квасового напою»?

Спекотного літнього дня так приємно освіжитися стаканом прохолодного квасу. Тож попит на цей традиційний український напій в найтеплішу пору року неухильно зростає. Адже квас не тільки тамує спрагу, але й бадьорить та освіжає, має багато корисних властивостей.

Справжній квас багатий вітамінами В1 і В2, Д, РР та молочною кислотою. Багато у квасі і калію. З давніх часів квас використовували навіть як жарознижуючий і протизапальний засіб. Ним лікували лихоманку, хвороби шлунку і органів дихання. Подейкують, що квас навіть допомагає успішно боротися із зайвими кілограмами.

Все це стосується тільки продукту натурального бродіння, яким, до прикладу, є квас «Домашній» від «Опілля». Згідно державного стандарту квас - це безалкогольний напій, виготовлений незавершеним молочнокислим і супутнім йому спиртовим бродінням, вироблений з використанням зернової сировини. Головним у цьому процесі є слова «натуральне бродіння», які знайдете на кожній етикетці квасу від «Опілля».

Однак у продажу можна зустріти й інші безалкогольні напої, на споживчому маркуванні яких читаємо назву «КВАС» нанесену великими літерами, хоча якщо оглянути етикетку пильніше, то нижче, а інколи аж на зворотному боці пляшки, вже дрібним шрифтом, значиться «напій безалкогольний на ароматизаторах». Як правило, для його виготовлення використовують ароматичну композицію «Квас», тож за зовнішніми ознаками: кольором, запахом та смаком, отриманий продукт цілком схожий на уславлений напій, а за «внутрішньою сутністю»: це неприродна бовтанка.

«Домашній» від «Опілля» це правильний і справжній квас. На ньому немає напису «газований» тому, що бульбашки в ньому з'являються в процесі бродіння, а не через додаткове збагачення напою вуглекислотою. Немає тут і різних ароматизаторів, барвників, консервантів та замінників цукру, бо все це псує справжній квас і може зробити його не те, що некорисним, але і шкідливим.

Квас від «Опілля» продукт корисний, проте слід пам’ятати з якими продуктами квас взагалі не можна поєднувати. Не можна запивати квасом солодощі, оскільки квасні дріжджі у поєднанні з цукром можуть викликати зайве бродіння у організмі.

А загалом квас - це напій сили і здоров’я. Саме таким його пропонує своїм споживачам пивоварня «Опілля», що опирається на принцип виробництва натурального і якісного.

Назад до блогу
Що таке справжній квас, і як його відрізнити від «квасового напою»?

Інші статті

31.01.2023
ТМ «Опілля» підтримала проведення чемпіонату Тернопільської області з футзалу у віковій категорії 60+
Наприкінці січня відбувся чемпіонат Тернопільської області з футзалу 2023 року у віковій категорії 60+. У змаганнях взяли участь п’ять колективів....
02.01.2023
«Опілля»: нехай наступний 2023 рік буде переможним!
Різдвяна зірка сходить для тих, хто попри труднощі таки долає шлях до світлої мети. «Опілля» знає цей шлях і впевнено іде ним разом із Вами з року в рік. 2022-ий – чи не найважчий рік для ко...
Корпорація Опілля виборола нагороду одразу у двох номінаціях конкурсу "Народний бренд"
Найкращими пивом і квасом 2022 року у Тернополі вважають пиво і квас ТМ «Опілля». Це засвідчили результати голосування тернополян в організованому RIA Media щорічному конкурсі «Народний брен...
18+
Вам вже виповнилось 18 років?
НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я